Search
Close this search box.

"Реляційні бази даних гарні в тому, що вони вміють, але існують обмежувальні фактори. Відродження графових баз даних - це спроба подолати ці обмеження". Технічна ціль

Подумайте на хвилину про базу даних. Що спадає вам на думку? Якщо ви уявляєте собі набір даних, акуратно організованих і відсортованих у рядках і таблицях, ви, ймовірно, думаєте про реляційну базу даних - і не дарма, адже вона є основою програмних додатків з 80-х років.

Однак, з ростом обсягів даних за останнє десятиліття, деякі організації (такі як Amazon та Google) генерують дані, які розширюють межі реляційних баз даних. Саме тут у гру вступають бази даних графів. Але щоб зрозуміти, як - давайте подивимось на відмінності між графовими та реляційними базами даних.

Реляційні бази даних

Вже понад три десятиліття реляційні бази даних займають лідируючі позиції у сфері збору та зберігання даних. Містячи високоструктуровані дані в таблицях із заздалегідь визначеними стовпчиками однотипної інформації, ці бази даних вимагають від розробників і додатків суворого структурування даних, що використовуються в додатках.

приклад реляційної бази даних

У реляційній базі даних є кілька обмежень, і, здавалося б, прості операції можуть займати багато пам'яті та мати експоненціальну вартість. Відповідно до Технічна ціль"Реляційні бази даних чудово справляються зі своїми завданнями, але є й обмежуючі фактори. Одним з обмежуючих факторів реляційних баз даних є те, що вони є жорсткими і їх важко розбити на частини для розподілених обчислювальних систем. Іншим є те, що реляційні бази даних іноді погано пристосовані для відображення фактичних зв'язків між частинами інформації".

Хоча не кожен випадок добре підходить для такого типу суворої моделі даних, в минулому відсутність хороших альтернатив ускладнювала прорив інших моделей в мейнстрім. До сьогоднішнього дня.

Графові бази даних

У той час як реляційні бази даних базуються на дещо ієрархічній системі таблиць, стовпців і рядків, графові бази даних базуються на теорії графів і використовують вузли, властивості та ребра. На відміну від інших баз даних, які вимагають зв'язків між сутностями за допомогою спеціальних властивостей, таких як зовнішні ключі або позасмугова обробка, бази даних графів використовують прості абстракції вузлів і зв'язків при з'єднанні структур, що дозволяє користувачам будувати складні моделі за менший час.

Приклад бази даних графів

Ще одна причина, чому організації переходять на бази даних - це простота зберігання та пошуку різноманітних даних, пов'язаних зв'язками, що допомагає вам керувати та запитувати сильно пов'язані між собою дані в рекордно короткі терміни. По суті, бази даних - це наступне покоління реляційних баз даних, але з першокласною підтримкою зв'язків - або неявних зв'язків, на які вказують традиційні реляційні бази даних.

Згідно зі статтею в Комп'ютерний тижневик, "Графові бази даних відображають взаємозв'язки між об'єктами в мережі. Вони не замінять традиційні реляційні бази даних, але для використання цінності взаємозв'язку вони знаменують собою прорив".

Відкрийте для себе можливості баз даних графіків

Готові дізнатися більше про переваги графових баз даних? Зв'яжіться з командою Sprinterra сьогодні, щоб дізнатися, як ви можете використати можливості графових моделей баз даних у вашій організації.

Підпишіться на наші новини

ukUkrainian